Ümumtəhsil məktəblərində təhlükəsiz internet mövzusunda keçirilən dərslərdə 2600-dən çox şagird iştirak edib
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinin fevral ayında Beynəlxalq Təhlükəsiz İnternet Günü ilə əlaqədar keçirdiyi təlimin iştirakçısı olmuş ümumtəhsil müəssisələrinin müəllimləri şagirdlər üçün açıq dərslər təşkil ediblər.
Açıq dərslər Bakı, Şamaxı, Qəbələ, Mingəçevir, Zaqatala və Şəkinin ümumtəhsil məktəblərində keçirilib. Elektron Təhlükəsizlik Xidməti 70 informatika müəllimini əvvəlcədən təlim materialları ilə təmin edib.
Açıq dərslərə 6-11-ci sinif şagirdləri – ümumilikdə 2600-dən artıq məktəbli cəlb olunub. Onlar zərərli informasiya, mövcud kibertəhdidlər və təhlükəsiz internet mühitinin formalaşdırılması üçün əsas kibergigiyena qaydaları barədə məlumatlandırılıblar.
Qeyd edək ki, Elektron Təhlükəsizlik Xidməti uşaqların internetdən təhlükəsiz istifadəsi məsələsini daim diqqətdə saxlayır. Qurum 2013-cü ildən mütəmadi olaraq bu sahədə maarifləndirmə tədbirləri həyata keçirir.

В уроках, проведенных на тему безопасного интернета в общеобразовательных школах, приняли участие более 2600 школьников
Служба электронной безопасности при Министерстве цифрового развития и транспорта провела открытые уроки для учителей и школьников, принявших участие в состоявшихся в феврале тренингах в связи с Международным днем ​​безопасного интернета.
Открытые уроки прошли в общеобразовательных школах Баку, Шамахы, Габалы, Загаталы и Шеки. Служба электронной безопасности заранее обеспечила 70 учителей информатики материалами тренинга.
В открытых уроках приняли участие более 2600 учащихся 6-11 классов. Они были проинформированы о вредоносной информации, существующих киберугрозах и основных правилах кибергигиены для создания безопасной интернет-среды.
Отметим, что Служба электронной безопасности всегда держит в центре внимания вопрос безопасного использования интернета детьми. Служба с 2013 года регулярно проводит просветительские мероприятия в этой сфере.