Ümumtəhsil məktəblərində təhlükəsiz internet mövzusunda keçirilən dərslərdə 2600-dən çox şagird iştirak edib
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinin fevral ayında Beynəlxalq Təhlükəsiz İnternet Günü ilə əlaqədar keçirdiyi təlimin iştirakçısı olmuş ümumtəhsil müəssisələrinin müəllimləri şagirdlər üçün açıq dərslər təşkil ediblər.
Açıq dərslər Bakı, Şamaxı, Qəbələ, Mingəçevir, Zaqatala və Şəkinin ümumtəhsil məktəblərində keçirilib. Elektron Təhlükəsizlik Xidməti 70 informatika müəllimini əvvəlcədən təlim materialları ilə təmin edib.
Açıq dərslərə 6-11-ci sinif şagirdləri – ümumilikdə 2600-dən artıq məktəbli cəlb olunub. Onlar zərərli informasiya, mövcud kibertəhdidlər və təhlükəsiz internet mühitinin formalaşdırılması üçün əsas kibergigiyena qaydaları barədə məlumatlandırılıblar.
Qeyd edək ki, Elektron Təhlükəsizlik Xidməti uşaqların internetdən təhlükəsiz istifadəsi məsələsini daim diqqətdə saxlayır. Qurum 2013-cü ildən mütəmadi olaraq bu sahədə maarifləndirmə tədbirləri həyata keçirir.

Over 2,600 schoolchildren took part in classes on safe Internet at secondary schools
Secondary school teachers, who participated in the training conducted in February in connection with the International Safer Internet Day by the Electronic Security Service under the Ministry of Digital Development and Transport, have organized open lessons for schoolchildren.
Open lessons were held at secondary schools in Baku, Shamakhy, Gabala, Mingachevir, Zagatala and Shaki. The Electronic Security Service provided 70 computer science teachers with training materials in advance.
More than 2,600 students in grades 6 – 11 took part in the open lessons. They were informed about malicious information, existing cyber threats and the basic rules of cyber hygiene to create a safe Internet environment.
It should be noted that the Electronic Security Service always pays attention to the safe use of the Internet by children. Since 2013, the organization has been regularly carrying out awareness-raising activities in this field.