İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi, “PASHA Holding” Şirkətlər Qrupu və özəl fərdi investorların iştirakı ilə birgə innovasiya ekosisteminin inkişafı üçün “Caucasus Ventures” vençur fondu təsis edilib.
Fond fəaliyyəti üzrə toxum sonrası böyümə və “A” mərhələsində olan startaplara sərmayə yatırır.
Sözügedən fondun nizamnamə kapitalı 11.3 milyon manat təşkil edir. “PASHA Holding” Şirkətlər Qrupu fonda 5 milyon manat və fərdi sahibkarlar 1.3 milyon manat vəsait ayırmaq haqqında razılığa gəliblər. Eyni zamanda İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi özəl tərəfdaşların təşəbbüsünə dəstək göstərərək “Caucasus Ventures”ə əlavə 5 milyon manat vəsait ayırıb. “Caucasus Ventures” 5 il ərzində Azərbaycan, Gürcüstan, Türkiyə, Orta Asiya və Şərqi Avropa ölkələrindən olan startaplara sərmayə yatıracaq.

The Caucasus Ventures fund was established to develop a joint innovation ecosystem with the participation of the Innovation and Digital Development Agency, PASHA Holding group of companies and private investors.
The main purpose of the fund is to invest in post-seed growth and stage A startups.
The authorised capital of the said fund is AZN11.3 million. Pasha Holding group of companies agreed to allocate AZN5 million to the fund and  individual entrepreneurs – AZN1.3 million. At the same time, the Innovation and Digital Development Agency  supported the initiative of private partners and allocated additional AZN5 million to Caucasus Ventures. The fund will invest in startups from Azerbaijan, Georgia, Turkiye, Central Asia and Eastern Europe for five years.