Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyindəki “Azərpoçt” MMC koronavirus (COVİD-19) xəstəliyi ilə mübarizə üzrə Azərbaycan hökuməti tərəfindən aparılan profilaktik tədbirlərlə əlaqədar əhaliyə göstərilən səyyar xidməti davam etdirir.
Əsas məqsəd xüsusi karantin rejimində vətəndaşların yaşadıqları ərazidən uzaqlaşmayaraq maliyyə xidmətlərindən istifadəsini təmin etməkdir.
Layihənin növbəti ünvanı Suraxanı rayonunun Hövsan qəsəbəsi olub. Vətəndaşlara maliyyə xidmətləri göstərilib. Sakinlər rabitə və kommunal xidmət haqlarını, daxili, beynəlxalq pulköçürmələrini və bir çox digər xidmətlər üzrə ödənişləri həyata keçiriblər. Eyni zamanda işsizlər və xüsusi karantin rejiminə görə işini itirən aztəminatlı vətəndaşlar birdəfəlik ödəmə (190 manat) vəsaitlərini səyyar xidmət vasitəsilə əldə ediblər.
Qeyd edək ki, “Azərpoçt” MMC tərəfindən həyata keçirilən səyyar xidmət növbəti günlərdə digər Bakıətrafı qəsəbələrdə davam etdiriləcək.

Azerpost LLC of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies provides field services to citizens in connection with preventive measures taken by the Azerbaijani Government to combat coronavirus disease (COVID-19).
The primary purpose is to ensure the use of financial services by citizens in a special quarantine regime without leaving their place of residence.
The next address of the project was Hovsan settlement of Surakhani district. Through the field postal services, citizens were given the opportunity to use financial services – to make payments for communications and utility services, domestic and international money transfers etc. In addition, unemployed and low-income citizens who lost their jobs due to the special quarantine regime received a lump sum payment (190 AZN) through the field services.
It should be noted that Azerpost LLC will continue to provide field services in other settlements of the capital in the coming days.