Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyindəki “Azərpoçt” MMC koronavirus (COVİD-19) xəstəliyi ilə mübarizə üzrə Azərbaycan hökuməti tərəfindən aparılan profilaktik tədbirlərlə əlaqədar əhaliyə göstərilən səyyar xidməti davam etdirir.
Əsas məqsəd xüsusi karantin rejimində vətəndaşların yaşadıqları ərazidən uzaqlaşmayaraq maliyyə xidmətlərindən istifadəsini təmin etməkdir.
Layihənin növbəti ünvanı Suraxanı rayonunun Hövsan qəsəbəsi olub. Vətəndaşlara maliyyə xidmətləri göstərilib. Sakinlər rabitə və kommunal xidmət haqlarını, daxili, beynəlxalq pulköçürmələrini və bir çox digər xidmətlər üzrə ödənişləri həyata keçiriblər. Eyni zamanda işsizlər və xüsusi karantin rejiminə görə işini itirən aztəminatlı vətəndaşlar birdəfəlik ödəmə (190 manat) vəsaitlərini səyyar xidmət vasitəsilə əldə ediblər.
Qeyd edək ki, “Azərpoçt” MMC tərəfindən həyata keçirilən səyyar xidmət növbəti günlərdə digər Bakıətrafı qəsəbələrdə davam etdiriləcək.

ООО «Азерпочт» в подчинении Министерства транспорта, связи и высоких технологий продолжает оказание выездных услуг гражданам в связи с профилактическими мерами, предпринимаемыми правительством Азербайджана по борьбе с коронавирусной инфекцией (COVID-19).
Основная цель – обеспечить использование финансовых услуг гражданами в условиях особого карантинного режима, не покидая место проживания.
Очередным адресом проекта стал поселок Говсаны Сураханского района. Гражданам были оказаны финансовые услуги – они смогли осуществить оплату коммунальных и телекоммуникационных услуг, внутренние и международные денежные переводы и т.д. Кроме того, безработные и малообеспеченные граждане, потерявшие работу из-за особого режима карантина, получили единовременную выплату (190 манатов) посредством выездной услуги.
Отметим, что ООО «Азерпочт» продолжит предоставление выездных услуг в других пригородных поселках столицы в ближайшие дни.