Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyindəki "Azərpoçt" MMC-nin respublika üzrə 1494 poçt şöbəsində birdəfəlik ödənişlərin verilməsi gündəlik davam edir.
İşsizlər və xüsusi karantin rejiminə görə işini itirən qeyri-formal işləyən şəxslərdən ibarət aztəminatlı vətəndaşlar üçün birdəfəlik ödəmə (190 manat) vəsaiti köçürülərkən onlara bu barədə SMS göndərilir.
Onlar mesajı aldıqdan sonra evdən çıxmaq üçün müvafiq qaydada icazə alaraq, mesajda “Azərpoçt” MMC qeyd edilibsə, istənilən poçt şöbəsinə, bank göstərilibsə, həmin bankın istənilən filialına şəxsiyyət vəsiqəsi ilə müraciət edib vəsaitlərini əldə edirlər.

The provision of lump sum payments continues across the country in 1494 post offices of Azerpost LLC under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies.
Low-income citizens, including the unemployed and those working informally who lost their jobs due to the special quarantine regime are sent SMS notification of a lump sum payment (190 AZN).
Upon receiving such a message, they get permission to leave the house in the appropriate manner, and apply to any post office (if Azerpost LLC is indicated in SMS message), or to any branch of a bank (if a bank is indicated) with an ID card and receive funds.