İşğaldan azad olunmuş ərazilərə avtobus reyslərinə iyun ayı üçün biletlər satışa çıxarılacaq
Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) Şuşa və Ağdam şəhərlərinə təşkil etdiyi müntəzəm avtobus reyslərinə iyun ayına olan biletlər 29 may 2023-cü il saat 12:00-da satışa çıxarılacaq.
Sərnişin daşınması ilə bağlı sistemliliyin təmin edilməsi və sərnişindaşımaya dair məlumat bazasının formalaşdırılması məqsədilə marşrut xətləri üzrə bilet satışı www.yolumuzqarabaga.az portalı üzərindən onlayn qaydada həyata keçirilir. Təhlükəsizliyin təmin edilməsi, işğaldan azad edilmiş ərazilərə giriş icazəsinin bilet alışı prosesi ilə sinxronlaşdırılması, güzəşt tətbiq ediləcək şəxslərin müəyyənləşməsi üçün onlayn bilet satışı portalı müvafiq informasiya sistemlərinə inteqrasiya edilib.
Qeyd edək ki, işğaldan azad olunmuş ərazilərə ilk müntəzəm avtobus marşrutları 24 yanvar 2022-ci ildə istifadəyə verilib. Bu günədək 549 reys həyata keçirilib, 22 min 287 nəfər işğaldan azad olunmuş əraziləri ziyarət edib.

Tickets for regular bus trips for June to the cities of Shusha and Aghdam, organized by Azerbaijan Land Transport Agency (AYNA) under the Ministry of Digital Development and Transport, will go on sale on 29 May 2023 at 12:00.
In order to ensure the systematization of passenger transportation and the formation of a database in this regard, ticket sales for the routes are carried out online via the portal www.yolumuzqarabaga.az. The online ticketing portal has been integrated into the relevant information systems to ensure security and synchronize access to the liberated territories with the ticketing process and to identify those to whom the discount will be applied.
It should be noted that the first regular bus routes to the liberated territories were launched on 24 January 2022. To date, 549 trips have been made and 22,287 people have visited the liberated territories.