Nazir Rəşad Nəbiyev İslam İnkişaf Bankı Qrupunun prezidenti ilə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ölkəmizdə səfərdə olan İslam İnkişaf Bankı Qrupunun prezidenti Məhəmməd Süleyman Əl-Casirin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə aviasiya, dəmir yolu nəqliyyatı və bulud texnologiyaları sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları, həmçinin bankın maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilə biləcək prioritet layihələr barədə müzakirələr aparılıb.
Qarşı tərəfə ölkəmizin ərazisindən keçən nəqliyyat dəhlizləri, mövcud infrastruktur, telekommunikasiya və İKT sahəsində görülən işlər barədə ətraflı məlumat verilib.

Minister Rashad Nabiyev meets with President of Islamic Development Bank Group
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev has met with a delegation led by President of the Islamic Development Bank Group Muhammad Sulaiman Al Jasir, who is on a visit to our country.
During the meeting, the sides discussed opportunities for expanding of cooperation in aviation, railways and cloud technologies, as well as priority projects that could be implemented with the bank’s financial support.
The guests were informed in detail about the transport corridors passing through the territories of our country, the existing infrastructure, the work done in the fields of telecommunications and ICT.