Nazir Rəşad Nəbiyev İslam İnkişaf Bankı Qrupunun prezidenti ilə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ölkəmizdə səfərdə olan İslam İnkişaf Bankı Qrupunun prezidenti Məhəmməd Süleyman Əl-Casirin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə aviasiya, dəmir yolu nəqliyyatı və bulud texnologiyaları sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları, həmçinin bankın maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilə biləcək prioritet layihələr barədə müzakirələr aparılıb.
Qarşı tərəfə ölkəmizin ərazisindən keçən nəqliyyat dəhlizləri, mövcud infrastruktur, telekommunikasiya və İKT sahəsində görülən işlər barədə ətraflı məlumat verilib.

Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев встретился с находящейся с визитом в нашей стране делегацией во главе с президентом группы Исламского банка развития Мухаммедом Сулейманом Аль-Джассером.
На встрече обсуждались возможности расширения сотрудничества в сферах авиации, железнодорожного транспорта и облачных технологий, а также приоритетные проекты, которые могут быть реализованы при финансовой поддержке банка.
Противоположной стороне была предоставлена подробная информация о транспортных коридорах, проходящих по территории нашей страны, существующей инфраструктуре, работах, проводимых в сфере телекоммуникаций и ИКТ.