Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) xidmətlərinin elektronlaşdırılması, bu sahədə rəqəmsal transformasiyanın təmin edilməsi istiqamətində aparılan işlər çərçivəsində “biletim.az” portalına daha 4 istiqamət əlavə edilib.
Artıq sərnişinlər paytaxt Bakıdan Balakən, Gədəbəy, Oğuz və Horadizə, eləcə də əks istiqamətə hərəkət edən avtobuslara onlayn bilet ala biləcəklər.
Sistemdə ilkin mərhələdə Bakıdan Gəncə, Qazax, Bərdə, Mingəçevir, Göyçay, Şəki, Zaqatala, Qax, Quba, Qusar, Xudat, Astara və Lənkəran olmaqla 13 marşrut üzrə avtobuslara bilet əldə etmək mümkün idi. Portala daxil edilən istiqamətlərin sayı hazırda 17-yə çatıb.
Onlayn bilet sistemi sərnişindaşıma sahəsində xidmət göstərən bütün daşıyıcı və avtovağzalları mərhələli şəkildə əhatə edəcək.
Qeyd edək ki, portal vaxta qənaət, müştəri məmnuniyyətinin təmin edilməsi, ölkədə nağdsız ödəniş dövriyyəsinin artırılması baxımından bir sıra üstünlüklərə malikdir.
Bilet əldə etmək üçün sərnişinlər “biletim.az” saytına daxil olmalı və qeydiyyatdan keçməlidirlər. Mobil cihazlar üçün “Biletim” mobil tətbiqini “App Store” və “Google Play”dan yükləmək mümkündür.

В рамках работы по электронизации услуг, оказываемых Азербайджанским агентством наземного транспорта (AYNA), действующим в подчинении Министерства цифрового развития и транспорта, а также обеспечению цифровой трансформации в данной сфере, на портал «biletim.az» добавлено еще 4 направления.
Отныне пассажиры смогут приобрести онлайн-билеты на автобусные маршруты из Баку в Балакен, Гедабек, Огуз и Горадиз, а также в обратном направлении.
На начальном этапе функционирования системы можно было приобрести билеты по 13 маршрутам – из Баку в Гянджу, Газах, Барду, Мингячевир, Шеки, Загаталу, Гах, Губу, Гусар, Худат, Астару и Лянкяран. В настоящее время количество направлений, включенных в портал, достигло 17.
Система онлайн-продажи билетов будет поэтапно охватывать всех перевозчиков и автовокзалы.
Отметим, что портал имеет такие преимущества, как экономия времени, клиентская удовлетворенность, увеличение безналичного оборота по стране
Чтобы приобрести билет на портале «biletim.az» пассажиры должны войти на сайт и зарегистрироваться. Мобильное приложение «Biletim» для мобильных устройств можно загрузить из “App Store” и “Google Play”.