Nazir Rəşad Nəbiyev Tovuz şəhərində vətəndaşları qəbul edib
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin 2023-cü ilin yanvar ayı üzrə şəhər və rayonlarda vətəndaşları qəbulu cədvəlinə əsasən 12 yanvarda Tovuz şəhərində vətəndaşları qəbul edib.
Görüşdən öncə nazir Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib və önünə gül dəstəsi qoyub.
Vətəndaş qəbulunda Qazax, Ağstafa, Tovuz, Şəmkir, Gədəbəy və Daşkəsən rayon sakinləri iştirak ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşların nəqliyyat, telekommunikasiya, o cümlədən internet, teleradio yayımı və poçt xidmətləri ilə bağlı müraciətlərinə baxılıb.
Nazir Rəşad Nəbiyev müraciətlərin mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun və operativ şəkildə araşdırılması ilə əlaqədar nazirliyin müvafiq qurumlarının rəhbərlərinə tapşırıqlar verib.
Vətəndaşların müraciətlərində qaldırılan problemlərin bir qismi dərhal həllini tapıb.
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin fəaliyyət sahələrinə aid olmayan məsələlərlə bağlı müraciətlərin isə qeydiyyata alınaraq müvafiq qurumlara göndərilməsi təmin olunacaq.

In accordance with the schedule of reception of citizens in cities and regions in January 2023 by heads of central executive authorities and other government bodies, Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev received citizens in the city of Tovuz on January 12.
Before the meeting, the minister visited the monument erected to the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev and laid flowers at the monument.
The reception was attended by residents of Gazakh, Aghstafa, Tovuz, Shamkir, Gadabay and Dashkasan regions.
During the reception, the appeals from citizens related to the transport, telecommunications, including Internet, TV & radio broadcasting and postal services were considered.
Minister Rashad Nabiyev gave instructions to the heads of appropriate bodies of the ministry to promptly consider the appeals from citizens in accordance with the requirements of the current legislation.