Nazir Rəşad Nəbiyev Tovuz şəhərində vətəndaşları qəbul edib
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin 2023-cü ilin yanvar ayı üzrə şəhər və rayonlarda vətəndaşları qəbulu cədvəlinə əsasən 12 yanvarda Tovuz şəhərində vətəndaşları qəbul edib.
Görüşdən öncə nazir Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib və önünə gül dəstəsi qoyub.
Vətəndaş qəbulunda Qazax, Ağstafa, Tovuz, Şəmkir, Gədəbəy və Daşkəsən rayon sakinləri iştirak ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşların nəqliyyat, telekommunikasiya, o cümlədən internet, teleradio yayımı və poçt xidmətləri ilə bağlı müraciətlərinə baxılıb.
Nazir Rəşad Nəbiyev müraciətlərin mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun və operativ şəkildə araşdırılması ilə əlaqədar nazirliyin müvafiq qurumlarının rəhbərlərinə tapşırıqlar verib.
Vətəndaşların müraciətlərində qaldırılan problemlərin bir qismi dərhal həllini tapıb.
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin fəaliyyət sahələrinə aid olmayan məsələlərlə bağlı müraciətlərin isə qeydiyyata alınaraq müvafiq qurumlara göndərilməsi təmin olunacaq.

В соответствии с графиком приема граждан руководителями центральных органов исполнительной власти и других структур управления в городах и районах в январе 2023 года министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев 12 января принял граждан в городе Товуз.
Перед началом встречи министр посетил памятник общенациональному лидеру азербайджанского народа Гейдару Алиеву и возложил к нему цветы.
В приеме граждан приняли участие жители Газахского, Агстафинского, Товузского, Шамкирского, Гедабекского и Дашкесанского районов.
В ходе приема были выслушаны обращения граждан по транспортным, телекоммуникационным услугам, в том числе интернета, телерадиовещания и почты.
Министр Рашад Набиев дал руководителям соответствующих структур поручения по оперативному изучению обращений в соответствии с требованиями действующего законодательства.
Ряд проблем, затронутых в обращениях граждан, были решены незамедлительно.
Обращения же, касающиеся вопросов, не относящихся к кругу деятельности Министерства цифрового развития и транспорта, были зарегистрированы для направления в соответствующие структуры.