Şuşa, Ağdam və Füzuli istiqamətində oktyabr ayına olan biletlər satışa çıxarılacaq
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin Şuşa, Ağdam və Füzuli şəhərlərinə təşkil etdiyi müntəzəm avtobus reyslərinə oktyabr ayına olan biletlər 27 sentyabr 2022-ci il saat 17:00-da satışa çıxarılacaq.
Sərnişin daşınması ilə bağlı sistemliliyin təmin edilməsi və məlumat bazasının formalaşdırılması məqsədilə marşrut xətləri üzrə bilet satışı www.yolumuzqarabaga.az portalı üzərindən onlayn qaydada həyata keçirilir. Təhlükəsizliyin təmin olunması, işğaldan azad edilmiş ərazilərə giriş icazəsinin bilet alışı prosesi ilə sinxronlaşdırılması, güzəşt tətbiq ediləcək şəxslərin müəyyənləşməsi üçün onlayn bilet satışı portalı müvafiq informasiya sistemlərinə inteqrasiya edilib.
Vətəndaşlar bilet almaq üçün şəxsiyyətini təsdiq edən sənəddəki məlumatları sistemə daxil etməlidirlər. Hər bir bilet yalnız şəxsiyyət vəsiqəsi ilə eyniləşdirilən vətəndaş tərəfindən istifadə oluna bilər. Biletlər alındıqdan sonra başqa şəxsə transfer edilməsi mümkün deyil.
Səfər zamanı təhlükəsizliyin təmin edilməsi məqsədilə sərnişinləri polis əməkdaşları müşayiət edir. Şuşa, Ağdam və Füzuli şəhərlərində sərnişinlər tarixi, mədəni və dini abidələri ziyarət edirlər.
Qeyd edək ki, Şuşa və Ağdam şəhərlərinə ilk müntəzəm avtobus marşrutları yanvarın 24-də istifadəyə verilib. Füzuli istiqamətinə isə ilk müntəzəm avtobus reysi 25 iyun tarixində həyata keçirilib. Müntəzəm avtobus marşrutları ilə bu günədək 355 reys həyata keçirilib, 15211 nəfər Şuşa, Ağdam və Füzuli şəhərlərini ziyarət edib.

Tickets for bus trips to Shusha, Aghdam and Fuzuli for October to go on sale
Tickets for regular bus trips for October to the cities of Shusha, Aghdam and Fuzuli, organized by the Azerbaijan Land Transport Agency under the Ministry of Digital Development and Transport, will go on sale on 27 September 2022 at 17:00.
In order to ensure the systematization of passenger transport and the formation of a database on passenger transport, ticket sales for the routes are carried out online via the portal www.yolumuzqarabaga.az. The online ticketing portal has been integrated into the relevant information systems to ensure security and synchronize access to the liberated territories with the ticketing process and to identify those to whom the discount will be applied.
To purchase a ticket, citizens must enter their ID document details into the system. Each ticket can be used only by a citizen identified by his or her ID card. Once a ticket has been purchased, it cannot be transferred to another person.
During the trip, passengers are accompanied by police officers to ensure their safety. Passengers visit historical, cultural and religious monuments in the cities of Shusha, Aghdam and Fuzuli.
It should be noted that the first regular bus routes to Shusha and Aghdam were launched on January 24. The first regular bus route to Fuzuli was launched on June 25. “To date, 355 regular bus trips have been implemented, 15 211 people have visited Shusha, Aghdam and Fuzuli.