Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında İctimai Şura və “Aztelekom” MMC-nin nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə İctimai Şuranın sədri Siruz Abasbəyli, üzvü Osman Gündüz, “Aztelekom” MMC tərəfdən isə baş direktorun birinci müavini Aysel Soltanova və Kommersiya departamentinin rəhbəri Fərid Salamov iştirak ediblər.
Əsas müzakirə mövzusu son vaxtlar GPON texnologiyasının tətbiqi istiqamətində telekommunikasiya xidmətlərinin tarifində edilmiş dəyişikliklə əlaqədar daxil olan müraciətlərlə bağlı olub.
Həmçinin görüşdə “Aztelekom”da aparılan infrastruktur dəyişiklikləri və modernizasiya işləri, ölkə üzrə yeni GPON internet sisteminin qurulmasına dair fikir mübadiləsi aparılıb.
İctimai Şura təmsilçiləri müzakirə olunan mövzular üzrə rəyləri qurum rəhbərliyinə təqdim edib. Hər iki tərəf bu cür görüşlərin davam etdirilməsinin faydalı olduğunu bildirib.

Meeting held between representatives of Public Council and Aztelecom LLC
A meeting was held between representatives of the Public Council under the Ministry of Digital Development & Transport and Aztelecom LLC.
The meeting was attended by Chairman of the Public Council Siruz Abasbeyli, Council Member Osman Gunduz, First Deputy Director General of Aztelecom LLC Aysel Soltanova and Head of Commercial Department Farid Salamov.
The main topic of the discussion was related to the recent appeals received to change the tariffs for telecommunications services on the implementation of GPON technology.
During the meeting, an exchange of views also took place on infrastructure changes and modernization work carried out in Aztelecom and construction of a new Internet system GPON in the country.
Representatives of the Public Council presented their opinions on the topics discussed at the meeting to the institution’s leadership. Both sides noted that it would be useful to continue to hold such meetings.