Azərbaycan da daxil olmaqla Avropanın 10 ölkəsini təmsil edən kiber atletlər “Rocket League” yarışı üzrə mübarizəyə başladılar.
Türkiyə Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi və Türkiyə Respublikası Sənaye və Texnologiya Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə 26 – 29 mayda Bakıda ilk dəfə olaraq keçiriləcək “TEKNOFEST Azərbaycan” Aerokosmik və Texnologiya Festivalı çərçivəsində “Rocket League” üzrə Avropa çempionatı start götürüb.
“Rocket League” üzrə Azərbaycan, Macarıstan, Lüksemburq, Monako, Niderland, Slovakiya, İspaniya, İsveç, Türkiyə və Uelsdən ümumilikdə 30 iştirakçı 10 komandada təmsil olunmaqla mübarizəyə başlayıblar.
Avropa Kiber İdman Federasiyası da daxil olmaqla Milli Federasiyalardan ümumilikdə 21 nümayəndə yarışları izləmək üçün Bakıda rəsmi səfərdədir.
Qeyd edək ki, çempionatın təşkilatçısı Avropa və Azərbaycan Kiber İdman Federasiyalarıdır. Bununla yanaşı, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi beynəlxalq turnirə təşkilati və maliyyə dəstəyi göstərir.

Cyber athletes representing 10 European countries, including Azerbaijan, began to compete in the Rocket League Championship.
European Rocket League Championship kicked off as part of the TEKNOFEST Azerbaijan Aerospace and Technology Festival, to be held for the first time in Baku on 26–29 May this year, jointly organized by the Turkish Technology Team Foundation (T3 Foundation), Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan and Ministry of Industry and Technology of the Republic of Turkey.
In total, 30 competitors in 10 teams from Azerbaijan, Hungary, Luxembourg, Monaco, the Netherlands, Slovakia, Spain, Sweden, Turkey and Wales began to compete in the Rocket League Championship.
A total of 21 representatives from national federations, including the European Esports Federation, are on an official visit to Baku to watch the competitions.
It should be noted that the European Esports Federation and the Azerbaijan Esports Federation are the organisers of the championship. In addition, the Ministry of Digital Development and Transport provides organizational and financial support to the international tournament.