Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Ucar şəhərində yerləşən Heydər Əliyev Mərkəzində Kürdəmir, Ucar, Göyçay, Ağdaş və Zərdab rayonlarında yaşayan, informasiya texnologiyaları, innovasiyalar və rəqəmsal inkişaf sahəsində fəal olan gənclərlə görüş keçirib.
Görüşdə İKT sektorunda baş verən yeniliklər, rəqəmsal bacarıqların artırılması yolları və gənclərin bu fəaliyyətdə rolu müzakirə olunub.
Eyni zamanda gənc nəslin intellektual səviyyəsi və fəallığı ilə ölkəmizdə innovativ mühitin formalaşdırılmasına öz töhfəsini verəcəyinə əminlik ifadə olunub.

Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev held a meeting at Heydar Aliyev Center in Ujar with young people living in Kurdamir, Ujar, Goychay, Aghdash and Zardab regions who are active in information technology, innovation and digital development.
The meeting discussed innovations in the ICT sector, ways to improve digital skills and the role of youth in these activities.
During the meeting, confidence was expressed that the intellectual level and activity of the younger generation will contribute to the formation of an innovative environment in our country.