20 Yanvar faciəsinin 32-ci ildönümü ilə əlaqədar Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin kollektivi Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.
Ölkəmizin azadlığı uğrunda canlarını fəda etmiş şəhidlərimizin məzarları üzərinə tər qərənfillər düzülüb, onların xatirəsi ehtiramla yad olunub.
20 Yanvar faciəsi ümumxalq faciəsi olmaqla yanaşı, Azərbaycan xalqının istiqlal uğrunda apardığı mübarizənin şərəfli bir səhifəsidir. Qanlı yanvar hadisələrinə ilk siyasi-hüquqi qiymət Ulu öndər Heydər Əliyev tərəfindən verilmişdir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev şəhidlərin xatirəsinin uca tutulmasına, şəhid ailələrinin sosial məsələlərinin həll edilməsinə xüsusi diqqətlə yanaşır.

On the occasion of the 32nd anniversary of the 20 January tragedy, the staff of the Ministry of Digital Development and Transport visited the Alley of Martyrs.
Fresh carnations were laid on the graves of our martyrs, who gave their lives for the freedom of our country, and their memories were honored.
The 20 January tragedy is not only a national tragedy, but also a glorious page in the struggle of the Azerbaijani people for independence. The first political and legal assessment of the bloody January events was given by great leader Heydar Aliyev. The President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev pays special attention to honoring the memories of martyrs and resolving social issues of martyr families.