Azərbaycan Respublikası rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev və Ukraynanın infrastruktur naziri Aleksandr Kubrakov arasında videokonfrans formatında görüş keçirilib.
Videokonfrans zamanı iki ölkə arasında nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə olunub.
İki ölkə ərazisindən keçən beynəlxalq nəqliyyat dəhlizlərinin inkişafı, bu dəhlizlərə əlavə yük axınlarının cəlb olunması, eləcə də daşımaların inkişafı üçün əlverişli şərait yaradılması istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
Eyni zamanda, GUAM (Demokratiya və İqtisadi İnkişaf Naminə Təşkilat), TRACECA (Avropa Qafqaz Asiya Nəqliyyat Dəhlizi) və TMTM (Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutu) kimi beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində də çoxtərəfli əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.

Minister of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan Rashad Nabiyev met with Minister of Infrastructure of Ukraine Alexander Kubrakov in the format of a video- conference.
During the videoconference, the current state and prospects for cooperation between the two countries in the field of transport were discussed.
The sides exchanged views on the development of international transport corridors passing through the territories of the two countries, attracting additional freight flows to these corridors, as well as creating favorable conditions for the development of transportation.
At the same time, opportunities for multilateral cooperation within international organizations such as GUAM (Organization for Democracy and Economic Development), TRACECA (Transport Corridor Europe-Caucasus-Asia) and TITR (Trans-Caspian International Transport Route) were discussed.