Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin təşəbbüsü ilə ödənişsiz informasiya texnologiyaları (İT) təlimləri regionlarda davam etdirilir. Bölgələrdə gənclərin bu sahədə bilik və bacarıqlarının artırılması məqsədilə təşkil edilən “İT texnik” təlimində iştirak təqaüd proqramı əsasında olacaq.
Təlimləri “İKT LAB” Tətbiq və Tədris Mərkəzi Zaqatala, Mingəçevir, Şamaxı, Gəncə və Şəki şəhərlərində yerləşən tədris mərkəzlərində keçirəcək. Digər regionlardan olan şəxslərin dərslərə onlayn qoşulmaq imkanı olacaq. Fevral ayında başlayan təlim 3 ay müddətində davam edəcək.
Kursu uğurla bitirənlər Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin “İKT LAB” Tətbiq və Tədris Mərkəzinin sertifikatı ilə təltif olunacaqlar.
Təlimlərdə iştirak üçün 30 yanvar tarixinədək bu link vasitəsilə qeydiyyatdan keçmək lazımdır.
Təlimlər Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, UNESCO təşkilatının və UNESCO üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Komissiyasının dəstəyi, “Aztelekom” MMC-nin tərəfdaşlığı ilə “İKT LAB” Tətbiq və Tədris Mərkəzi tərəfindən “Gənc İT peşəkarlar” layihəsi çərçivəsində təşkil olunur.

По инициативе Министерства цифрового развития и транспорта в регионах продолжаются бесплатные тренинги по информационным технологиям (ИТ). Участие в тренинге «ИТ-техник», организованном в регионах с целью повышения знаний и навыков молодежи в этой области, будет осуществляться на основе стипендиальной программы.
Тренинги будут проводиться Центром применения и обучения ИКТ (İKT LAB) в учебных центрах, расположенных в Загатале, Мингячевире, Шамахе, Гяндже и Шеки. Люди из других регионов смогут присоединиться к занятиям онлайн. Тренинги, которые начнутся в феврале, продлятся 3 месяца.
Участникам, успешно завершившим курсы, будут вручены сертификаты Центра применения и обучения ИКТ Министерства цифрового развития и транспорта.
Для участия в тренингах необходимо зарегистрироваться до 30 января по этой ссылке.
Тренинги организованы Центром применения и обучения ИКТ при поддержке Министерства цифрового развития и транспорта, ЮНЕСКО, Национальной комиссии Азербайджанской Республики по ЮНЕСКО, партнерстве ООО «Азтелеком» в рамках проекта «Молодые ИТ-профессионалы».