Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin təşəbbüsü ilə ödənişsiz informasiya texnologiyaları (İT) təlimləri regionlarda davam etdirilir. Bölgələrdə gənclərin bu sahədə bilik və bacarıqlarının artırılması məqsədilə təşkil edilən “İT texnik” təlimində iştirak təqaüd proqramı əsasında olacaq.
Təlimləri “İKT LAB” Tətbiq və Tədris Mərkəzi Zaqatala, Mingəçevir, Şamaxı, Gəncə və Şəki şəhərlərində yerləşən tədris mərkəzlərində keçirəcək. Digər regionlardan olan şəxslərin dərslərə onlayn qoşulmaq imkanı olacaq. Fevral ayında başlayan təlim 3 ay müddətində davam edəcək.
Kursu uğurla bitirənlər Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin “İKT LAB” Tətbiq və Tədris Mərkəzinin sertifikatı ilə təltif olunacaqlar.
Təlimlərdə iştirak üçün 30 yanvar tarixinədək bu link vasitəsilə qeydiyyatdan keçmək lazımdır.
Təlimlər Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, UNESCO təşkilatının və UNESCO üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Komissiyasının dəstəyi, “Aztelekom” MMC-nin tərəfdaşlığı ilə “İKT LAB” Tətbiq və Tədris Mərkəzi tərəfindən “Gənc İT peşəkarlar” layihəsi çərçivəsində təşkil olunur.

Free training courses on information technologies (IT) continue in the regions at the initiative of the Ministry of Digital Development and Transport. Participation in the training “IT technician”, organized in the regions with the aim of enhancing the knowledge and skills of young people in this area, will be carried out on the basis of a scholarship program.
The trainings will be conducted by the ICT Applying and Training Center (ICT LAB) in training centers in Zagatala, Mingachevir, Shamakhy, Ganja and Sheki. People from other regions will be able to join the classes online. The trainings that will start in February will last three months.
Successful graduates will be awarded certificates from the ICT LAB Applying and Training Center of the Ministry of Digital Development and Transport.
To participate in the trainings, you need to register using this link before January 30.
The trainings will be organized by the ICT Applying and Training Center under the project “Young IT Professionals”, with the support of the Ministry of Digital Development and Transport, UNESCO, the National Commission of the Republic of Azerbaijan for UNESCO, in the partnership with Aztelecom LLC.