Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyində YAP-ın yaranmasının 29-cu ildönümü qeyd edilib
Yeni Azərbaycan Partiyasının yaranmasının 29-cu ildönümü ilə əlaqədar Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin YAP ərazi ilk partiya təşkilatının videokonfrans formatında iclası keçirilib.
Nazirliyin Aparatının və tabeliyində olan qurumların əməkdaşlarının, YAP üzvlərinin iştirak etdiyi tədbiri giriş sözü ilə rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Rövşən Rüstəmov açıb.
Nazir müavini Yeni Azərbaycan Partiyasının yarandığı mürəkkəb tarixi-siyasi şəraitdən, partiyanın 29 ildə keçdiyi çətin və şərəfli yoldan ətraflı bəhs edib.
Rövşən Rüstəmov Azərbaycanda dövlətçiliyin möhkəmlənməsi və demokratik prinsiplərin bərqərar olmasının, demokratik, hüquqi, dünyəvi dövlət quruculuğu prosesinin uğurla həyata keçirilməsinin Ulu öndər Heydər Əliyevin adı ilə bağlı olduğunu diqqətə çatdırıb və bu əlamətdar gün münasibətilə partiya üzvlərini təbrik edib.
Sonra tədbirdə çıxış edən nazirliyin Aparat rəhbərinin müavini Asif İsmayılov YAP-ın yaradılmasının Azərbaycanın siyasi tarixinin ən parlaq səhifələrindən biri olduğunu vurğulayıb.
A.İsmayılov bu əlamətdar tarixlə əlaqədar YAP üzvlərini, partiya fəallarını təbrik edib, ölkəmizin daha da inkişafı naminə fəaliyyətlərində onlara uğurlar arzulayıb.

В формате видеоконференции прошло заседание первичной территориальной партийной организации партии «Ени Азербайджан» Министерства цифрового развития и транспорта по случаю 29-й годовщины создания партии «Ени Азербайджан» (ПЕА).
Мероприятие, в котором приняли участие сотрудники аппарата министерства и подведомственных структур, члены ПЕА, вступительным словом открыл заместитель министра цифрового развития и транспорта Ровшан Рустамов.
Заместитель министра подробно рассказал о сложных исторических и политических условиях создания Партии «Ени Азербайджан», о пройденном сложном и славном пути партии за 29 лет.
Ровшан Рустамов отметил, что укрепление государственности и утверждение демократических принципов в Азербайджане, успешная реализация процесса построения демократического, правового, светского государства связано с именем общенационального лидера Гейдара Алиева. Он поздравил членов партии с этим знаменательным днем.
Выступивший на мероприятии заместитель руководителя аппарата министерства Асиф Исмайлов заявил, что создание Партии «Ени Азербайджан» - одна из самых ярких страниц в политической истории Азербайджана.
А.Исмайлов поздравил членов ПЕА, партийных активистов со знаменательной датой и пожелал им успехов в деятельности для дальнейшего развития нашей страны.