Azərbaycan Telefon Rabitəsinin 140 illik yubileyi münasibətilə Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində “Qan verək, vursun ürək!” şüarı ilə qanvermə aksiyası keçirilib.
Nazirliyin inzibati binasında təşkil olunan aksiyada nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Rəşad Nəbiyev də iştirak edib.
Hemofiliya və talassemiyadan əziyyət çəkən uşaqlara yardım və onlar üçün tədarük olunan qan ehtiyatını artırmaq məqsədilə keçirilən ənənəvi qanvermə aksiyasına nazirliyin aparatının və struktur bölmələrinin əməkdaşları da qoşulublar.
Karantin rejimi qaydalarına uyğun şəraitdə keçirilən aksiya zamanı Milli Hematologiya və Transfuziologiya Mərkəzinin xüsusi tibb briqadasının həkim-hemotoloqları tərəfindən hər bir donorun sağlamlıq vəziyyəti əvvəlcədən yoxlanılıb. Tibbi müayinədən sonra onlardan qan götürülüb.
Aksiyada ümumilikdə 32 nəfər qan donoru olub. Yığılan qan ehtiyatı yoxlanılaraq Qan Bankına təhvil veriləcək.

По случаю 140-летия телефонной связи в Азербайджане в Министерстве транспорта, связи и высоких технологий прошла акция по сдаче крови под лозунгом «Cдадим кровь, пусть сердце бьется!».
В акциии, организованной в административном здании министерства, также принял участие министр транспорта, связи и высоких технологий Рашад Набиев.
К традиционной кампании по сдаче крови, проводимой в целях помощи детям, страдающим гемофилией и талассемией, и увеличения поставки запасов крови для них, также присоединились сотрудники аппарата и структурных подразделений министерства.
В ходе акции, прошедшей в соответствии с правилами карантинного режима, врачи-гематологи специальной медицинской бригады Национального Центра гематологии и трансфузиологии предварительно проверили состояние здоровья каждого донора. После медицинского обследования у них была взята кровь.
Всего в акции приняли участие 32 донора крови. Собранная запас крови будет проверена и передана в банк крови.