Ölkə üzrə internetin verilməsinə tətbiq olunan məhdudlaşdırma aradan qaldırılır
Ermənistan Respublikası tərəfindən törədilən genişmiqyaslı təxribatların, kiberinsidentlərin qarşısının alınması məqsədilə ölkəmizdə internetin verilişinə tətbiq edilmiş müvəqqəti məhdudiyyət, işğaldan azad olunmuş və keçmiş cəbhəyanı ərazilər istisna olmaqla 12 noyabr 2020-ci il tarixində aradan götürüləcək.
Ötən müddət ərzində internetin verilişinin məhdudlaşdırılması ilə əlaqədar göstərdikləri anlayışa görə Azərbaycanın çoxmilyonluq internet istifadəçilərinə təşəkkür edirik.
Qeyd edək ki, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi 27 sentyabr 2020-ci il tarixindən ölkə üzrə internetin verilməsində məhdudiyyətlər tətbiq etmişdi.

Azerbaijan lifts restriction on Internet access
The temporary restriction on Internet access imposed in our country in order to prevent large-scale provocations and cyber incidents committed by the Republic of Armenia will be lifted on November 12, 2020, with the exception of the territories liberated from occupation and former frontier zones.
The Ministry expresses gratitude to millions of Azerbaijani Internet users for their understanding in connection with the restriction on Internet access over the past period.
It should be noted that the Ministry of Transport, Communications and High Technologies imposed restrictions on the provision of Internet in the country on September 27, 2020.