Ölkə üzrə internetin verilməsinə tətbiq olunan məhdudlaşdırma aradan qaldırılır
Ermənistan Respublikası tərəfindən törədilən genişmiqyaslı təxribatların, kiberinsidentlərin qarşısının alınması məqsədilə ölkəmizdə internetin verilişinə tətbiq edilmiş müvəqqəti məhdudiyyət, işğaldan azad olunmuş və keçmiş cəbhəyanı ərazilər istisna olmaqla 12 noyabr 2020-ci il tarixində aradan götürüləcək.
Ötən müddət ərzində internetin verilişinin məhdudlaşdırılması ilə əlaqədar göstərdikləri anlayışa görə Azərbaycanın çoxmilyonluq internet istifadəçilərinə təşəkkür edirik.
Qeyd edək ki, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi 27 sentyabr 2020-ci il tarixindən ölkə üzrə internetin verilməsində məhdudiyyətlər tətbiq etmişdi.

В Азербайджане снимается ограничение, примененное на подачу интернета
Временное ограничение на подачу интернета, примененное в Азербайджане в целях предотвращения масштабных провокаций и киберинцидентов, совершаемых Республикой Армения, за исключением освобожденных от оккупации территорий и прошлых прифронтовых зон, будет устранено с 12 ноября 2020 года.
Министерство выражает благодарность миллионам азербайджанским пользователям интернета за проявленное понимание в связи с ограничением доступа в интернет за прошедший период.
Отметим, что Министерство транспорта, связи и высоких технологий с 27 сентября 2020 года ввело ограничения на подачу интернета в стране.